STABILIZACJA STAWU KOLANOWEGO TECHNIKĄ TPLO PRZY USZKODZENIU WIĘZADŁA KRZYŻOWEGO PRZEDNIEGO U PSÓW

TPLO to jedna z najczęściej stosowanych złotych metod leczenia zerwania więzadła krzyżowego doczaszkowego kolanowego u zwierząt. Warsztaty odbędą się we współpracy z firmą Mikromed, dostawcą sprzętu ortopedycznego niezbędnego do wykonywania zabiegów TPLO.

         

Program warsztatów podzielony zostanie na trzy bloki:

  • wprowadzenie do techniki operacyjnej, najczęstsze powikłania oraz podstawy mechaniki przy TPLO;
  • prezentacja materiałów wideo z zabiegów;
  • warsztaty praktyczne na kadawerach.

 

Każdy z uczestników będzie miał możliwość samodzielnego przeprowadzenia zabiegu TPLO. Całodniowe warsztaty praktyczne prowadzone będą jednoosobowo przy maksymalnej liczbie uczestników  5-6 osób.

Prowadzący:

Dr n. wet. Dariusz Niedzielski jest wybitnym specjalistą w dziedzinie neurologii i ortopedii. Absolwent wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego, dzięki swojej wiedzy, wysokim umiejętnościom i wieloletniemu doświadczeniu, w pracy zawodowej doskonale wie jak zbudować właściwą relację z pacjentem i jego opiekunem. Stale pogłębia swoją wiedzę medyczną uczestnicząc w specjalistycznych szkoleniach, warsztatach, czy konferencjach. Jest właścicielem jednej z najnowocześniejszych klinik weterynaryjnych w Polsce, skupiającej w jednym miejscu wyjątkowych lekarzy wielu specjalizacji. W trakcie swojej pracy zawodowej dr Niedzielski przeprowadził już blisko tysiąc procedur leczenia zerwanego więzadła krzyżowego.