Wyjątkowe warsztaty poświęcone wykorzystaniu medycyny regeneracyjnej w weterynaryjnej praktyce klinicznej prowadzonych przez jedna z naszych specjalistek mgr Katarzynę Kwiatek.
Program warsztatów podzielony zostanie na trzy bloki:
- CZĘŚĆ WSTĘPNA (30min)
- Objaśnienie istoty medycyny regeneracyjnej jako alternatywy do farmakologii
oraz zabiegów operacyjnych
- CZĘŚĆ TEORETYCZNA (4h)
- Zalety i wady stosowania komórek macierzystych
- Zastosowanie krwiopochodnych preparatów autologicznych:
- terapia Orthokine (Irap) oraz Arthrex ABPS
- osocze bogatopłytkowe (PRP)
- PRP jako materiał laboratoryjny
- Diagnostyka i klasyfikacja pacjenta oraz dobór odpowiedniej terapii leczniczej
– omówienie przypadków klinicznych
- Rehabilitacja jako czynnik wspomagający leczenie
- CZĘŚĆ PRAKTYCZNA (2h)
- Procedura przygotowania osocza bogatopłytkowego – obróbka krwi pobranej od pacjenta
- Podanie przygotowanego preparatu PRP dostawowo/dościęgnowo/okołokręgowo
dr n.wet. Dariusz Niedzielski, spec. chirurg
mgr biol. Katarzyna Kwiatek, tech.wet.
Dr n. wet. Dariusz Niedzielski jest wybitnym specjalistą w dziedzinie neurologii i ortopedii. Absolwent wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego, dzięki swojej wiedzy, wysokim umiejętnościom i wieloletniemu doświadczeniu, w pracy zawodowej doskonale wie jak zbudować właściwą relację z pacjentem i jego opiekunem. Stale pogłębia swoją wiedzę medyczną uczestnicząc w specjalistycznych szkoleniach, warsztatach, czy konferencjach. Jest właścicielem jednej z najnowocześniejszych klinik weterynaryjnych w Polsce, skupiającej w jednym miejscu wyjątkowych lekarzy wielu specjalizacji. W trakcie swojej pracy zawodowej dr Niedzielski przeprowadził już blisko tysiąc procedur leczenia zerwanego więzadła krzyżowego w tym metodami TPLO, TTA i Swivelock.
Mgr Katarzyna Kwiatek z wykształcenia biolog o specjalności techniki laboratoryjne. Posiada kwalifikacje zawodowe jako technik weterynarii oraz pedagog. W Klinice Weterynaryjnej „Niedzielski” pracuje od trzech lat jako laborantka oraz technik weterynarii. Współautorka artykułu naukowego „Insulinoma u psa- opis przypadku”. Pasjonuje się medycyną regeneracyjną stosowaną w weterynarii.